آقایان محترمی که یک مرتبه دچار مشکل در ازدواج اولشان شده اند و مجدد آماده برای ازدواج مجدد شده اند

 

اینها واقعیاتی است که در بین آقایانی که یکبار دچار مشکل در ازدواج اولشان شده اند و یا خانواده ی آنها ، گاها شاهد بوقوع پیوستن آنها هستیم و بنده شخصا در جریان ازدواج به این موارد برخودم و شاهد این رفتارها یا مسایل مهم در بین جوانان و خانواده های آنان بودم که برای آگاهی بیشتر و کمک به رفع این مسایل قسمتی از خاطراتم را بیان می کنم .

 

۱- اکثر موارد دیگر حاضر به ازدواج نیستند ! 

چرا با کمی تامل به اینکه این اتفاق برای بسیاری از هم نوعان ما نیز احتمالا رخ داده و لذا با نگاه مثبت و با عبرت درست از گذشته و استفاده از تجارب درست و صحیح می توان علاوه بر جبران خسارات گذشته ٬ ازدواج درست و آگاهانه ای را برای خود رقم زنند .


۲- متاسفانه بعضا آقایان به سختی و با دید منفی و ناپسند ٬ به دختران یا خانم‌های محترم برای ازدواج مجدد  نگاه می کردند !

چرا باید اینگونه باشد !؟ بهرحال اتفاقی بوده که افتاده و برای هرکسی ممکن است پیش آید ..

اگر شما به هیچ عنوان باعث از هم گسستن زندگی مشترک نبوده اید که پس نباید ذره ای در دل نگران یا ناراحت باشید چراکه در صفحات قبلی به وضوح اشاره شد که اینها ابتلایاتی هستند که برای بعضی به این شکل اتفاق می افتد … پس باید فقط با عبرت از گذشته  ٬ هرچه سریع تر بفکر ازدواج باشید ٬ نه اینکه موجب سخت شدن بیش تر و سد شدن ازدواج خود باشید !

هرچند ممکن است برای آقایان این سختی و مشکل بهمراه ضرر و زیان سخت مالی نیز همراه بوده باشد اما نباید این ضرر و زیان باعث متوقف شدن پیشرفت و جلو رفتن شما در مسیر زندگی شما شود !

اگرفرد مقصری به اشتباه ، الان در حال خواندن این پاراگراف است :

(اگر هم خدای ناکرده شما جزو آن دسته از مقصران واقعی و حقیقی از هم پاشیده شدن زندگی بود ه اید که قطعا خودتان بسمت ازدواج مجدد بشکل درست و رسمی و صحیح نخواهید رفت !! چراکه افرادی که به قصد و نیت درست و صحیح برای ازدواج و تشکیل زندگی قدم بر نمی دارند براحتی از بقیه قابل شناسایی و تفکیک هستند ! )


۳– تلاش برای ازدواج و از دست ندادن موارد خوب ٬ با توجه به شرایط سخت فعلی

آقایان محترم ٬ آنچه که در جامعه فعلی ٬ همگی شاهد آن هستیم این است که جمعیت کثیری از جوانان مجرد و در سن ازدواج و آماده به ازدواج در صف بلند و طولانی ازدواج قرار دارند . اگر واقعیت را واضح و شفاف ببینیم اینکه طبق روال طبیعی و معمولی باید ازدواج ان دسته از جوانان مجردی که در صف انتظار برای ازدواج هستند را شاهد باشیم .

آن دسته از افرادی که به هر دلیل در ازدواج اولشان دچار مشکل یا بحران شده اند ٬ عملا در پشت سر دیگر افراد منتظر در صف ازدواج مجدد قرار خواهند گرفت ! لذا خطاب به همه شما و حتی خانمهایی که قصد ازدواج مجدد دارند و این آمادگی را در خود برای شروع مجدد و تشکیل زندگی درست و آگاهانه میبینند ٬ فقط و فقط به فکر ازدواج باشند و به دور از همه افکار و رویاهای کاذب و دست نیافتنی و یا آرزوهای کاذبی که ممکن است مجدد در ذهن انسان ورود پیدا کند … هرچه سریعتر بشکل صحیح و درست و اگاهانه در تلاش برای امر ازدواج باشید .

باور کنید برای آندسته از افرادی که مجدد قصد ازدواج دارند ٬ دیگر زمان ، زمانی که همچون دفعه اول بخواهند موارد را به راحتی کنار زنند و یا بدون دقت و بررسی درست و آگاهانه و یا بدون تامل رد درخواست کنند ٬ نیست !

در این آشوب و اوضاغ فعلی ازدواج فقط به فکر این باشید که اگر مورد مناسب و نیک و به ظاهر مناسبی به شما معرفی شد ، بدون هرگونه رویاپردازی یا افکار غیر واقع بینانه ٬ سعی کنید مورد را دنبال و کسب اطلاعات درست و شناخت آگاهانه را از او داشته باشید …

البته منظور ما فقط ازدواج آگاهانه و درست است . یعنی با تجارب و اطلاعات درست و آگاهانه تلاش برای ازدواج درست .

پس در صورت معرفی موارد ، هر چه سریع تر در جهت کسب اطلاعات و شناخت از وی ٬ قدم بردارید .


۴- خطاب به خانواده های آقایان محترم :

موارد زیادی را شاهد بودم که والدین  ٬ بخاطر تجربه سخت ازدواجِ اولِ فرزندشان ٬ به اَشکالٍ مختلف و بهانه هایی  مثلا :

پسرمان آمادگی ازدواج ندارد !

فعلا دیگر قصد ازدواج ندارد !

حتی بیان توقعات یا خواسته های کاذب و بی جا برای جبران مشکل قبلی …

یا …

بجای تسهیل در روند ازدواج مجدد فرزندشان ٬ روند ازدواج او را سخت و حتی متوقف می کنند !

چرا بجای کمی تامل و تعمق اندیشه در اینکه چگونه و از چه راهی می توانند ازدواج درست و آگاهانه ای را برای فرزندشان رقم بزنند ٬ جلوی ازدواج او را با این عبارات، سد و متوقف می کنند !؟

کمی تامل کنیم …


۵- مراحل قبل از ازدواج گاها مشکل و سخت و ناهموار می باشد ( بخصوص برای افرادی که یک مرتبه دچار بحران شده اند ) لذا خواهشا در هیچ مرحله ای دچار زدگی و یا خستگی یا ناامیدی نشوید .

هرموقع دچار چنین حالاتی شدید تنها کمی به خود فرصت بدهید و زنگ تفریح و مجدد حرکت کنید .

همه جوانان بالاخره ازدواج می کنند و هر کدام یک روزی و نسیبی دارند که انشالله با لطف و عنایت الهی قسمت آنان خواهد شد … پس همیشه مطمئن و ثابت و استوار به راه خود باشید و ناامید نشوید.


۶- تجارب و اندوخته های قبلی شما ممکن است در هم آمیخته از نکات مثبت و درست و همینطور منفی یا اشتباه بوده باشد . قطعا همه این موارد باعث ایجاد فشار سخت و سنگینی در مقطعی از زمان برای شما بوده باشد اما این دلیل بر این نیست که برای رهایی یا خدای ناکرده تلافی گذشته ٬ آنها را در جهت اشتباه یا نادرست یا به نفع خود طی کردن جریان بکار برید !

پس خواهشمندیم لطفا از همان مراجل ابتدایی و اولیه همه نکات و موارد یا شنیده ها یا رفتارهای ناپسند گذشته یا … را دور ریخته و فقط نکات مثبت و عبرت های درست و صحیح و پندها و رفتارهای درست را سرلوحه خود و این راه نو قرار دهید تا خدای ناکرده مجدد به اشتباه یا به خطا نروید .


درحال نوشتن و یادآوری خاطرات…