امروز تنها و تنها نکته مهم برای همه جوانان ( چه پسر و چه دختر ) شناخت از همدیگر است .

اینکه تمام تلاش و همت خود را برای بالا بردن شناخت از طرف مقابل در زمان قبل از ازدواج بکنیم . به هر شیوه و صورتی که در قالب و چهارچوب صحیح و مطلوب و با هماهنگی خانواده ها امکان پذیر باشد .

باور کنید اگر تمام مسایل حاشیه ای را به کنار گذارید و به جای پرداختن به امور ظاهری دنیایی که تمام اینها در طول زمان برای همه انسانها در طول تاریخ به انجام می رسیده و محقق گشته است ، برای شناخت بهتر و بیشتر خواستگار خود قدم بردارید قطعا با عنایت الهی مسیر زندگی خود را به شکل صحیح رقم خواهید زد .

شناخت خوب و مطلوب از طرف مقابل و خانواده وی ، از نکات کلیدی و ارزشمندی است که امروزه جای خود را به امور دنیایی و ظاهری داده و متاسفانه بعد از ازدواج ، افسوس از زمان زیادی که در اختیار بود و اکنون دست نیافتنی شده !

هر جه می توانید زمان برای شناخت از طرف مقابلتان صرف کنید . با آرامش و دقت و حساسیت مطلوب ( نه حساسیت ناصحیح) به کسب اطلاعات مختلف و آگاهی از شخص و خانواده مقابلتان بپردازید .

با جلسات از راه دور ( تلفنی) یا جلسات حضوری با خانواده با جلسات بیرونی به همراه خانواده یا گاها دو نفری و … که به طریقی بتوانید از وی و خانواده او اطلاعات مفید کسب نمایید . این متقابلا از سمت پسر و خانواده او نیز می تواند انجام پذیرد و شما باید خوشحال از این باشید که طرف شما هم مشتاق و حساس و مصمم به شناخت بهتر از شما و کسب اطلاعات دقیق تر و آگاهی مطلوب از خانواده شما باشد . این یعنی فرد اهل زندگی نه دنیا . این یعنی فردی که تمام هدفش ایجاد و تشکیل یک زندگی خوب و مطلوب است . 

مسایل مالی و اقتصادی قطعا از امور مهم  زندگی هر فردی است . اما نه در اولویت .

چرا زندگی شیرین و یک عمر آرامش و آسایش خود را با پرداختن به این امور و فراموش کردن نکات مهم در قبل از ازدواج به مخاطره اندازیم !؟

آیا حساسیت و متمرکز شدن به امور مالی ازدواج همچون میزان مهریه و امور حاشیه ای آن  ارزش از دست دادن یک عمر زندگی مطلوب و خداپسندانه را دارد !؟

آیا داشتن یک عمر زندگی خوب و با آرامش در کنار همسری صادق و با جوهره مهم تر است یا اینکه چقدر میزان مهریه شما و مسایل حاشیه آن باشد!؟

آیا خدای ناکرده اگر بعد از ازدواج متوجه اینکه ای کاش تلاش بیشتری برای شناخت بهتر از طرف مقابلم داشتم شدید ، ارزش بدست آوردن مهریه بالا را به جای آن دارد !؟

آیا می دانید که بسیاری از همین ازدواجها در ابتدا ، همه با ذوق و شوق و به ظاهر پسند کردن هم بوده اما بعد از مدتی اندک همین ها در صفوف دادگاه برای جدایی اقدام می کنند !؟ می دانید چرا !؟ همه اینها اغلب افرادی هستند که تلاش درست و مطلوبی در جهت شناخت بهتر و بیشتر و کسب آگاهی درست و مطلوب از هم نکرده و الان دچار مشکل شده اند !

باور کنید اگر یک بار سری بزنید به مراکز دادگاهی و با اندکی جستجو و صحبت با اشخاصی که در این صفوف در انتظار زمان ورود به جلسه در اتاق قاضی نشسته اند ، اکثرا پشیمان از عدم شناخت کافی از طرف مقابل در قبل از ازدواج با او هستند. اکثرا جملاتی را بیان میکنند که نشان از عدم شناخت درست از طرف مقابل دارد !

پس چرا راه رفته دیگران را مجدد طی کنیم !؟

چرا معضل فعلی ازدواج که الان همه جوانها و حتی سازمانهای مربوطه را درگیر حل آن و پیدا کردن راهکارهای مناسب برای ایجاد فرهنگ درست ازدواج و … نموده را نمی بینیم !؟

باور کنید اگر مهریه و امور مالی و تحصیلات عالیه و کسب و کار پر رونق و شهرت اجتماعی و … در ازدواج مهم و موثر بود الان همه افرادی که دچار مشکل شده اند به اینگونه دچار آسیب نمی شدند و به اینگونه بعد از جدایی در تنهایی و افسردگی و پشیمانی و مشکلات بسیار متعدد بعدی ان نمی شدند …

باور کنید اگر مهریه و میزان ان برای افراد مهم بود الان اینقدر میزان طلاق و جدایی در جامعه نباید زیاد می شد !

شناخت  شناخت  شناخت  …. تا می توانید تلاش کنید و همت کنید به شناخت بهتر و کسب آگاهی بیشتر از طرف مقابل .

اگر یکسال هم شده زمان صرف کنید تا شناخت مطلوب از طرف مقابل پیدا کنید .

مطمئن باشید با توکل به خدا و کسب شناخت خوب از هم یک زندگی خوب برای شما رقم خواهد خورد . حتی با میزان اندک مال و مهریه و …