خواستگاری درست خواستگاری در منزل

خواستگاری از جمله مراحل قبل از ازدواج است که از قدیم الایام مرسوم بوده و هست …

مرسوم این بود که پسر به همراه مادر یا خانواده خود طی جلساتی به خانه دختر رفته و صحبت‌هایی در این خصوص بین افراد دو خانواده و خود زوجین انجام می گرفت .

از جمله محاسنی که در منزل عروس به خواستگاری می‌روید  یا به خواستگاری شما می آیند :

۱- با آرامش کامل و بدون استرس و به راحتی می توانید در یک موقعیت مناسب و ثابت به مباحثه و تبادل اطلاعات و نظرات خود با طرف مقابل و خانواده ها نیز ، بپردازید .

۲-  آشنا شدن با  سبک و سیاق و آداب و رسوم خانواده بسیار مفید و ارزشمند است .

-البته در تمام این پیشنهادها ملاک در نظر گرفتن رفتار صحیح و خداپسندانه از هر دو طرف می باشد . بطور مثال در این مورد نباید خانواده عروس برای جلسات خواستگاری به زحمت زیاد مبتلا شوند . در حد توان و شرایط واقعی خود جلسات را برگزار نمایند .

۳-قداستِ این امر مهم و ارزشمندِ خواستگاری را ، زمانی که بصورت حضوری انجام می دهید ، حفظ کرده و لذا پایهِ درست مراحل بعدی از همین ابتدا بشکل درست گذاشته می شود .

۴-  آشنایی با حسن سلیقه طرفین و  خانواده ها  .. نکته مهمی که در همین ابتدای امر در همین جلسات ابتدایی می تواند در طی مسیر و مراحل بعدی شناخت از همدیگر ، بسیار ارزشمند و مفید واقع شود .

به ویژه ، حسن سلیقهٔ دختر نیز به شکل کلی در نحوه پذیرایی کردن او مثلا با چای یا … سنجیده می‌شود ( که البته متاسفانه در اغلب موارد دیگر عروس اقدام به پذیرایی نمی کند ! )

۵- جلوگیری از ظاهر سازی و فریب کاری . برگزاری جلسات ابتدایی خواستگاری در بیرون از منزل زمینه را برای  ظاهر سازی و فریب کاری های احتمالی ( خدای ناکرده ) برای هر دو طرف ، فراهم می کند .

خواستگاری درست خواستگاری در منزل

۶-شفاف شدن بسیاری از نکات خاص و مهم که احتمال کتمان آنها از سوی طرفین وجود دارد .  ( توضیح مفصل در صفحه ” تذکرات عمومی ”  تذکر شماره ۶