سخنی  چند با جوانان هم وطنم در خصوص تجربیاتم در موضوع ازدواج

حیف بود اگر تجربیاتم را نمی نوشتم و مطمینم کمکی خواهد بود برای خیلی از همسنهای خودم که در شرف ازدواج هستن

انتخاب همسفری مناسب درمسیر سبز زندگی که میتونه براحتی، در آرامش وبا فرجامی خوش صورت بگیره اما با ترس و  واهمه زیاد و سرانجامی غریب و باورنکردنی انجام میشه !

منم مثل شما هراسان و دل نگران بودم ولی حالا بعداز عبور از گردنه های سخت ، مسیر را آسان و شیرین می بینم به شرط آنکه مسافر این راه بیشتر دقت کند و در انتخاب همسفر احساسی برخورد نکند.

هرچند دوران زندگی مشترک ، کوتاه بود ولی احساس میکنم کوله باری لبریز از تجربه دارم! پس با به اشتراک گذاشتن محتویاتش می خوام سنگینی اش را از روی دوشم بردارم و به توشه شما بیفزایم.. اینم مطمئنم که اگه مطالب را بادقت بخونید خالی از لطف نیست شاید بعضی از این حرفها را قبلا شنیده باشید یا خوانده باشین یا تجربیات متشابهی داشته باشین ولی قدر مسلم با این وضع نابسامان ازدواج و طلاق ظاهرا بسیاری از هم سنهامون هرکدام به شکلی با ازدواج ، زندگی مشترک را آغاز می کنند و با طلاق در فرصتی کوتاه طعم تلخ جدایی را تجربه می کنند. به نظر میاد این که فکر می کنیم همه چیز را خودمان بلدیم و میدانیم ، گمانی بیش نیست و ما در واقع نه خیلی چیزها را بلدیم و نه خیلی چیزها را می دانیم.!

پس چه ایرادی داره از تجربیات کسی که طی مسیر کرده و با تابلوهای اون مسیر آشنا و پیچ و خم های اونو هر چند اندک ، دیده و رفته ، استفاده و با اطمینان بیشتر وتوکل بخدا زندگی مشترک را تجربه کنیم . ببخشین دارم از خودم میگم ،مشکلم اینه که همیشه میگم خودم بلدم!خودم میدونم!خودم شنیدم !خودم دیدم …. بالاخره با قیمتی گران فهمیدم که من خیلی چیزها را نه میدانم نه دیده ام نه شنیده ام نه تجربه کرده ام نه …. بهرحال امیدوارم این جملات ساده و برخواسته از دل رنجیده ام ، شما را در کسب تجربیات خوب و شیرینی از زندگی مشترک یاری کند.

منم مثل شما سن زیادی ندارم ولی فعلا که یکبار تجربه کردم . اونم چه تجربه ای .. هیجان ورود به زندگی مشترک را، نو شدن زندگی را ، نگاه پر از امید به افق دور ، آرزوهای تازه ، تولدی دوباره و …. را تجربه کردم ولی با کم تجربگی ، ندونم به کاریهایم و برخورد سطحی با موضوع ازدواج شایدم تا اندازه ای دست تقدیر و حکمت الهی ، تجربه ای سخت ، تلخ و دردآور اما گهربار برایم به ارمغان داشت  .

پس براتون میگم و از این بابت  خوشحالم ..