این صفحه تنها و تنها خطاب به مقصران و خطاکاران اصلی ماجرای طلاق و جدایی است پس به دقت بخوانند  

اول از همه باید بگویم که بر اساس تمام تجربیات و اطلاعاتم  در مراحل دادگاهی و کلانتری و دادسراها و غیره …

موضوع جدایی و طلاق از جمله مواردی است که فقط و فقط خود زوجین ( زن و شوهر) می دانند و آگاهند که دقیقا چرا و به چه علت کارشان به جدایی و طلاق ختم شد !  حتی در دادگاهها و دیگر مراکز قضایی ٬ هیچکدام از قضات محترم و دیگر عوامل به علت و چرایی اتفاق من و شما واقف و عالم نیستند و حتی قضات محترم نیز با وجود همه علم و فن و تجربیاتشان ٬ باز از تشخیص درست و صحیح مقصر و فرد خطاکار از فرد بی تقصیر عاجزند !   پس :

نکته اول :

بدانید که هیچ کس جز خود زن و شوهر واقف و عالم به امر نیستند . و اینجا قطع به یقین هر کسی خود می داند که کدام سر طناب قرار داشته و یا رفتار و کردارش چگونه بوده و چه کرده است !

مقصر اصلی قطعا یک عمر عذاب وجدان خواهد داشت…

مقصر اصلی قطعا یک عمر عذاب وجدان خواهد داشت…

پس یک عمر عذاب خاطر و وجدان خواهید داشت بدون شک.

نکته دوم :

خطاب به شمایی که خود می دانید در عمل و در واقعیت ٬ خطا از سمت شما بوده و چه از روی عدم داشتن آگاهی و یا از روی قصد و غرض یا عدم منظور یا قصدی و یا از روی طمع یا حرص به دنیا و یا بدلیل مشکل جسمی یا خانوادگی که قبل از ازدواج حاضر به بیان ان نشدید و یا هر دلیل مشخص و مهمی که بخاطر آن ٬ شما باعث برهم زدن یک زندگی مقدس و ارزشمند در نظر خداوند باری تعالی شده اید ٬ قطعا حق الناس کرده اید و این گناه یعنی از هم پاشاندن یک زندگی به هر دلیل ناموجهی و یا بازی کردن با زندگی دیگران به هر دلیلی و یا شیطنت کردن با وقت و مال و فکر مردم ٬ قطعا از دید خداوند پوشیده نبوده و نخواهد بود و قطعا در طول مسیر زندگیتان تا آخرین لحظه عمر دچار مشکلات سخت روحی و جسمی ٬ همچون افسردگی و گوشه نشینی و منزوی شدن و دهها بیماری دیگر روحی خواهید شد چرا که قانون طبیعت اینگونه است ! و فراری از آن نیست !

یک عمر پشیمانی و مشکلات روحی بخاطر ظلمی بزرگ …

نکته سوم :

البته در این حادثه ای که شما مقصر و خطاکار اصلی هستید و خودتان در فطرت و وجدان خود بر آن واقفید ٬ بدانید که سود و منفعت اصلی و پیروزی واقعی برای طرف مقابل شما رقم خورده و خواهد خورد و بازنده اصلی شما بوده اید ! چراکه طبق قانون طبیعت آن افراد با لطف و عنایت الهی٬  مجدد به مسیر زندگی بشکل مطلوبی برخواهند گشت و هرچند ضرر و زیانی از سمت شما به آنان وارد شد اما مجدد با عنایت و لطف الهی همه آنان جبران و سرجای خود قرار خواهند گرفت اما شما چطور!؟ شمایی که جز خُسرانٍ دنیا و آخرت منفعتی برایتان حاصل نشد و بعید می دانم به این راحتی شما را مورد بخشش قرار دهند … خیلی ظرفیت و هنر ایمان نیاز دارد که بتوانند چنین فرد خطاکاری را براحتی مورد بخشش قرار دهد یا از دل بیرون کند ! مابقی حساب و کتاب هم می ماند برای روی جزا در پیشگاه خداوند .

بازنده

بازنده اصلی فرد مقصر خواهد بود برای همیشه

نکته چهارم :

بدانید که یک عمر بدگویی و خطاکاری شما و حق الناس کردن شما و ظلم و خیانت شما ٬ پشت سرتان در بین مردم و بین اهل شهر وجود خواهد داشت . بدون شک .

آیه ۱۴۸ سوره نساء

۞ لَا یُحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلَّا مَنْ ظُلِمَ ۚ وَکَانَ اللَّهُ سَمِیعًا عَلِیمًا.

خداوند، آشکار کردن گفتار بد را دوست نمى‌دارد، مگر از کسى که به او ستم شده باشد و خداوند، شنواى داناست.

۱-این آیه به مظلوم، اجازه دادخواهى و فریاد مى‌دهد، نظیر آیه‌ى ۴۱ سوره شورى که مى‌فرماید: «وَ لَمَنِ انْتَصَرَ بَعْدَ ظُلْمِهِ فَأُولئِکَ ما عَلَیْهِمْ مِنْ سَبِیلٍ» و هرکس پس از ستم دیدن، یارى جوید و انتقام گیرد، راه نکوهشى بر او نیست.

۲- نشانه‌ى جامعه اسلامى آن است که مظلوم بتواند با آزادى کامل، علیه ظالم فریاد بزند. «الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلَّا مَنْ ظُلِمَ»

۳- غیبت مظلوم از ظالم جایز است. «الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلَّا مَنْ ظُلِمَ»

۴- اسلام، حامى ستمدیدگان است. «إِلَّا مَنْ ظُلِمَ»

۵- سوء استفاده از قانون ممنوع است. ستمگران بدانند که حرمت غیبت، راه ستمگرى را برایشان نمى‌گشاید. «إِلَّا مَنْ ظُلِمَ»

۶- ظالم، در جامعه‌ى اسلامى احترام ندارد، باید محکوم و به مردم معرفى شود.

بدگو - ظالم

یک عمر صورت بد اجتماعی و آشکار شدن ظلمی که روا داشتید در بین مردم